Mitmike kokkutulek

Mitmike kokkutulekulek 2022: tuldi ka Belgiast

Sel laupäeval, 6. augustil kogunesid Kiviõli Seikluskeskuses kaksikute ja kolmikute pered, et üheskoos pidada maha 10. üle-eestiline mitmike kokkutulek. Päeva jagus 118-le perele nii uusi teadmisi kui ohtralt lusti, mida vürtsitas värskendav äikesevihm.

“Mitmike kokkutulek on meie pere suveplaanide sättimisel kõrge prioriteediga üritus, kus püüame alati osaleda,” räägib viie lapse ema Kairit Kolsar, kelle peres kasvavad ka kolmikud poisid ning kes tuli perega Kiviõlisse suisa Belgiast. “Lastel on väga tore Eestimaa erinevates paikades lustida ning vanematel vanade tuttavate ja nö saatusekaaslastega suhelda. Üritus on alati ka suurepäraselt korraldatud, hoiab mitmike kogukonna ühtsust ning juhib laiemalt tähelepanu mitmikeperede rõõmudele ja muredele.”

Mitmike kokkutulekut korraldavad õhinapõhiselt kolm naist MTÜ-st Eesti Mitmikud, kelle peredes kasvavad sarnaselt keskmisele kolmelapselisele mitmikeperele kaksikud ja nende õed-vennad.

Suured tänud ka mitmike kokkutuleku headele sõpradele, kelle abil said kõik pered endale vahvad kinkekotid ja toimus suur loosimine: Kiviõli Seikluskeskus, Embach Ehitus, Viking Line Eesti, Aga Mina, Ahhaa, Balsnack, BonMerité, Egmont Estonia, FARMI, Fazer Eesti, GoGoNano – Nanotechnology made simple, Hea Hoog, IVEK, Kuristu Miniloomaaed, Linea MammaBaby loodustooted, Lüganuse, MEDIRON, Pere ja Kodu, Premia jäätis, Punane Rist, R-Kiosk, Ripsik, Saku Läte, Salvest, Suukool, Transpordiamet, Treiel Auto, TREV-2 Grupp, Uneleja, Klean Kanteen roostevabad pudelid – veepudel.ee, Vendi Aiandustalu, Õhtuleht kirjastus.

Mitmike kokkutulek 2022 Foto: Taavi Möller

Mitmike kokkutulek 2021: mitmikud lustisid paduvihmast hoolimata

7. augustil kogunesid paduvihma ja tuult trotsides Kiviõli Seikluskeskuses 115 mitmikeperet – ikka selleks, et osa saada üheksandast üle-eestilisest Mitmike kokkutulekust. Ilmast hoolimata lustisid nii kaksikud, kolmikud, nelikud kui ka nende õed-vennad ja vanemad.

Kolmikute ema Annika jagas muljeid: “Ilm küll vedas alt, aga üritus oli aus ja väga heas kohas. Lastel oli väga tore ja õhinal räägiti tänasest ka teistele. Ja oli ju ka põhjust, sest tegemist oli väga palju ja igale maitsele. Sügav kummardus.”

“See oli meie pere viies kokkutulek ja kui iga eelnev on olnud äge, siis alati järgnev on olnud veel vägevam. Kuidas te sellega nii sujuvalt hakkama saate on lihtsalt imeline,” kommenteeris kokkutulekut kaksikute ema Kersti.

Vabatahtlikena sündmust korraldades oli meil ka siiralt hea meel kuulda ka läbimärja, vihmast tilkuva, äkitselt käest kinni haaranud säravate silmadega poisi ütlust “nii äge on!” ning suur tänutunne kõikide kokkutuleku sõprade ees, tänu kellele see sündmus taas toimus.

Suur tänu Mitmike kokkutuleku sõpradele, kes aitasid kokku panna perede kinkekotid ja panid välja auhinnad meie suurde loosimisse: Kiviõli Seikluskeskus, Ida-viru Ettevõtluskeskus Embach Eesti, Viking Line Eesti, Bon Merité, Yummikommid, Pere ja Kodu, Saku Läte, Linea MammaBaby loodustooted, Suukool, R-Kiosk, Ripsik, Salvest, Fazer Eesti, Premia jäätis, Ahhaa, HiPP, TREV-2 Grupp, Maa gurmee kodurestoran, Peipsi pipar, Balsnack, Minna marmelaad, Klean Kanteen roostevabad pudelid – veepudel.ee, Egmont Estonia, Hea Hoog, Transpordiamet, Kaubad.ee, Uneleja, Lüganuse vald, Larenzo K5 kohvik, Treiel Auto, Eesti Punane Rist.

Aitäh, et aitasite luua imelisi mälestusi! 🙂

Mitmike kokkutulek 2021 Foto: Taavi Möller

Mitmike kokkutulek 2019

Kaheksandal üle-eestilisel Mitmike kokkutulekul lustisid 3. augustil Türi Elamuspargis 163 peret ehk üle 800 inimese, nii kaksikud, kolmikud, nelikud kui nende õed-vennad.  

Mitmike suve suurim seiklus toimus õhus ja maal, võrkudes ja batuutidel! Meisterdati ja mängiti, õpiti discgolfi ja maadeldi Korrus3-ga. Maanteeamet õpetas peresid turvaliselt autosse paigutama, Punane Rist õpetas end aitama ning Kaitseliidu Järva Maleva Noored Kotkad ja Naiskodukaitse jagasid eluks tarvilisi teadmisi, tutvuda sai nii nende soomuki kui Päästeameti masinatega. 

Kõige pisemaid osalejaid ootas taas mõnus beebiala, kus suuremad said Vaikuseminutitega meelerahu endasse tuua. Nobenäpud praktiseerisid @braidsbykatriin käe all patsipunumisekunsti. Väikeseid ja suuremaid loomasõpru paelusid Wile farmi alpakad.

Esmakordselt toimus suur mänguasjade vahetus, mis pakkus rõõmu paljudele lastele. 

Traditsioonid ei ole eiramiseks – tõestasime taas, et mahume kõik ühisele pildile, pidasime ühispiknikku ning lisaks sai iga pere soetada sooja lõunat.

Tänu meie toredatele toetajatele ootas igat pere kinkekott, lapsi värskendav üllatus ning fortuuna jagas lisaõnne.

Aitäh kõikidele osalejatele, vabatahtlikele ja toetajatele! Mitmike kokkutulek on meie kogukonna sündmus ja rõõm on näha, et see on nii paljudele inimestele oluline, ka ilmataat hoidis meid!

Mitmike kokkutulekut aitasid korraldada:

Embach Ehitus OÜ, Linea MammaBaby, Ahhaa, AmonaPearl OÜ, Balsnack, Digiabi, Eesti Energia, Kaitseliidu Järva Malev, Egmont Estonia, Eugesta, Fazer, Hipp, Kaubad.ee, Korrus3, Lastejaam, Maanteeamet, Minna Sahver, Mumm Perekeskus, Paide Linnameeskond, Pere ja Kodu, Postimees, Premia, Pro Shop, Punane Rist, Põltsamaa Felix, R-kiosk, Rõngu pagar, Saku läte, Salvest, Suukool, Tere, Treiel Auto, Türi Elamuspark, Uneleja, Vaikuseminutid, Viking Line, Õhtuleht Kirjastus, Wile farm ja Yummikommid (Bionoria).

Sel aastal me Hooandja projekti ei teinud, kuid kõikidel soovijatel oli võimalus omapoolne panus siiski anda. Aitäh teile – Marje Mänd, Silleriin Koovit, Velli Rajangu, Kadi Kukk, Helen Maasing, Marin Sepp, Egle Tänav, Aime Viks, Piret Naber, Laura Karuoja, Käthlin Rindberg, Ragne Rämmal-Orason, Annika Kivimägi, Aleksand Bibilašvili, Karine Andrjuskevitsjute, Katrin Malinin, Kristi Kõss, Tatjana Järv, Silja Särev, Kairit Kolsar, Annely Sääsk, Triin Märtsin, Eveli Ojamäe-Veider, Õnne Pillak, Hele Liiv-Tellmann, Signe Voolpriit, Katri Evardi, Kaia Aas, Helen Peedo, Lauri Koobas, Meriliis Volens, Daily Trippel, Heili Männilaan. Tänu teile saime kokku sündmuse toimumiseks vajaliku rahastuse!

Foto: Matis Üprus

Mitmike kokkutulek 2018

Foto: Merit Lehtsalu

Seitsmes mitmike kokkutulek tõi Eesti Vabaõhumuuseumisse sajad kaksikud ja kolmikud 146st perekonnast.

Säravas ja päikeselises päevas ootas saabuvaid peresid kuhjaga vahvaid tegevusi, taaskohtumisi ja uusi tutvusi. Sündmusel osalesid Eesti mitmikepered Narvast Saaremaani. Keskmises mitmikeperes kasvab kolm last ja tublid vanemad olid seega võtnud taas ette pika ja seiklusrikka teekonna, et kauaoodatud sündmusel osaleda.

Kõik suured ja väikesed said terve päeva vältel osa erinevatest ohutusalastest tegevustest – esmaabist ja mürgistusteabest kuni liiklusinfoni. Lapsed võtsid viimast nii jalgpalli jõukatsumises kui maadlusmatil, muusikatunnis ja paljudes teistes tegevustes. Kõige pisematele pakkus rahulikku ja toredat pesa beebiala.

Kõik pered mahtusid ka suurele ühispildile ning moodustati ka pikim mitmikevankrite rivi.

Esmakordselt oli avatud ka müügiala, kust leidis põnevaid tooteid.

Nii osalejad kui korraldajad jäid päevaga väga rahule. Oleme väga tänulikud kõikidele, kes mitmike kokkutuleku toimumisele on kaasa aidanud – nii vabatahtlikele kui meie toredatele toetajale!

Mitmike kokkutulekut korraldavad vabatahtlikud mitmikeemad, kelle peredes kasvamas kaksikud ja nende õed-vennad.

Mitmike kokkutuleku sõbrad ja toetajad olid Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Linea MammaBaby, Korrus3, Babyshop.ee, Sound OÜ, Viking Line, Hipp, Salvest, Britton, FC Flora, Liikluspolitsei, R-Kiosk, Pere ja Kodu, Postimees, Vippa, Fazer, Balsnack, Rõngu Pagar, MTÜ Aga Mina, Suukool, Uneleja, Karupoeg Puhh, AmonaPearl, Sebamed, Kaubad.ee, Saku Läte, Egmont Estonia, Mulieres, Little Dutch, Eesti Energia, Eugesta, Lore Stamps, Palmer’s, Õuemängud, Sakk Disain, Nuku Teater ja Villapai.

Suur ja siiras tänu kõikidele, kes leidsid võimaluse toetada Mitmike kokkutuleku toimumist ka meie Hooandja projektis!

Mitmike kokkutulek 2017 

Foto: Egon Ligi

Kuues üle-Eestiline mitmike kokkutulek tõi Tallinna loomaaeda rekordarvu peresid – 200.

Kokkutulekule saabuti juba aegsasti ja leiti kohe ka palju põnevat. Maadlusklubi Korrus3 matt ei jäänud hetkekski tühjaks, sest tublisid lapsi leidus palju. Soojenduseks tehti lastejoogat ning peale seda ammutati teadmisi Eesti Lastevanemate Liidu, Mürgistusteabekeskuse ja Suukooli koolitustel.

Sel aastal ootas kokkutulekul osalejaid ees ka Linea MammaBaby ja nende koostööpartnerite beebiala, mis leidis väikelastega perede seas suurt heakskiitu. Sel ajal, kui pisikesed said süüa ja ennast värskendada, said suuremad lapsed osaleda erinevates töötubades.

Traditsioonilisel suurel ühispiknikul katsid osalejad uhke laua ning peale suure ühispildi tegemist maiustasid kuuma suveilma nautivad lapsed jäätisega. Tänu toredate toetajate fortuunale ootas igat peret ees ka lisaüllatus.

Kokkutulekut hoidis sellel aastal ka ilmataat, kes päästis piksenooled valla alles peale ürituse lõppemist.

Suur-suur tänu kõikidele osalejatele, just teie muutsite taas selle päeva võrratuks! Korraldajate sügav kummardus, kniks ja kraaps lähevad ka kõikidele vabatahtlikele ja toetajatele – aitäh, et aitasite seda päeva lastele imeliseks võluda!

Toredat päeva aitab meenutada fotograaf Egon Ligi GALERII.

Kuuenda mitmike kokkutuleku head sõbrad ja toetajad olid Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Korrus3, Linea MammaBaby, Premia, Balsnack, Suukool, Petrone Print, Egmont Estonia, Uneleja, Viking Line, Sound.ee, Sebamed, Salvest, Hipp, Maiasmokk, Pere ja Kodu, Eesti Tervishoiu Muuseum, Britton, Postimees, R-kiosk, TallinnCard, Babyshop, FKE, Apollo, Ahhaa, Nuku Teater, Sakk Disain, Little  Dutch, Byel, Nona, TFK, Photopoint, Saku Läte, MV Spordiklubi, Nordic Unicorn, FC Flora, Kaubad.ee, Amps, Matkasport, Vankriliisu.

Suur-suur tänu kõikidele, kes leidsid võimaluse toetada kokkutuleku toimumist ka Hooandja ühisrahastusplatvormis! Teie abiga saame kokkutulekust teha oodatud sündmuse!

Mitmike kokkutulek 2016

Viies üle-Eestiline mitmike kokkutulek toimus LaitseRallyPargis. Läbi vihmasaju saabusid liiklusalaseid teadmisi ammutama rekordilised 130 perekonda. Ei ole olemas nii halba ilma, mis takistaks kokkutulekule tulemist!

Kokkutuleku “ümmarguse” numbri puhul korraldasime heade toetajate abil suure loosimise ja iga osaleja sai ka rikkaliku kinkekoti, jätkasime ka parimate traditsioonidega ehk katsime ühise piknikulaua ning mahutasime end suurele grupipildile.

Foto: Villi Hunt Fotograafia

Viienda kokkutuleku head toetajad olid (tähestikulises järjekorras) A. Le Coq, Balsnack, Egmont Estonia, Harju Maavalitsus, Jooksuratas, Kalev, Karupoeg Puhh, Kiirprint, Linea Mamma Baby, Lottemaa, Maiasmokk, Minna Sahver, Nuku Teater, Photopoint, Eesti Politsei, Premia, Prindistuudio, Saku Läte, Salvest, Zoombook, Tere, Vaikus, Viking Line ja Wendre. 

Hindamatuks panuse prognoositust palju suuremaks kasvanud ürituse korraldamisesse andsid ka meie Hooandja projekti toetajad.

Mitmike kokkutulek 2015

Neljas üle-Eestiline mitmike kokkutulek tõi Haapsallu Iloni Imedemaad avastama üle poolesaja pere. Osalejad seiklesid muinasjutumaal, mis elab meis kõikides. Kõige kaugemad kaksikud jõudsid kohale Strasbourgist.

Foto: Sirli Aron Photograpy

Kokkutuleku toimumisele aitasid kaasa Premia, Tere ja Tridens.

Mitmike kokkutulek 2014

Kolmas kokkutulek keskendus liiklemisele ja seda said nii väikesed kui suured osalejad harjutada LaitseRallyPargis. Kokku said 40 peret üle Eesti.

Foto: Kadri Talva-Ots

Kokkutulekut toetas Saku Läte.

Mitmike kokkutulek 2013

Teine kokkutulek toimus juba tuttavas kohas Nurmenuku puhkekeskuses, kus lustisid 45 peret. Kokkutuleku teemaks oli “Üks nägu – kaks tegu” juhtimaks tähelepanu mitmikele kui eraldi isiksustele. Selleks aastaks olid juba traditsiooniks muutunud ka ühispiknik ja suure ühispildi tegemine.

Foto: Liisa Rosenberg

Kokkutulekut toetas Saku Läte.

Mitmike kokkutulek 2012

Esimene mitmike kokkutulek tõi Pärnumaale Nurmenuku puhkekeskusesse kokku 45 peret üle Eesti. Facebooki grupi Mitmikud liikmete suur tahe omavahel kohtuda ja tutvuda panid tugeva aluse toredale traditsioonile.

Foto: Helen-Mari Keller

Üritust toetasid Premia ja Kalev.